• Λιοσίων 117, Αθήνα, Τ.Κ.: 104 40
  • +30 213 07 16 370 - 380
  • Δευ - Παρ: 8:00 πμ - 16:00 μμ

Στρατηγικός Σχεδιασμός – Επιχειρησιακός Προγραμματισμός

International Forum Training & Consulting

σε συνεργασία με την

Πανελλήνια Ένωση Γενικών Γραμματέων
“ΚΛΕΙΣΘΕΝΗΣ”

για Δημάρχους, Γενικούς Γραμματείς, Αντιδημάρχους, Αιρετούς, Μετακλητούς,
στελέχη Προγραμματισμού & Χρηματοδοτήσεων των ΟΤΑ

Στρατηγικός Σχεδιασμός

 

& Επιχειρησιακός Προγραμματισμός

 

στην Τοπική Αυτοδιοίκηση

 

με όραμα για το 2023

 

(Σχεδιασμός, Εκπόνηση, Χρηματοδότηση, Υλοποίηση)

 

Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2020 // Ώρες Διεξαγωγής: 09:30 – 18:00

Αθήνα – Ξενοδοχείο CARAVEL – Αίθουσα Βεργίνα

Κήρυξη έναρξης Εργασιών & Κεντρική Ομιλία

από τον Υπουργό Εσωτερικών κ. Παναγιώτη Θεοδωρικάκο

Πρόγραμμα Εργασιών Επιστημονικής Ημερίδας

Εναρκτήρια Συνεδρία

 

09:30 – 10:00

Χαιρετισμοί Φορέων Διοργάνωσης

 

Δρ. Μιχάλης Χρηστάκης

Πολιτικός – Διοικητικός Επιστήμονας, Ειδίκευση στις Ευρωπαϊκές Σπουδές, Δρ. Διεθνών Σχέσεων, Γενικός Γραμματέας Δήμου Νέας Σμύρνης, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης ‘ΚΛΕΙΣΘΕΝΗΣ’

 

Ιωάννης Νικλήτσας

Ειδικός στην Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση, Γενικός Διευθυντής Forum Training & Consulting

 

10:00 – 10:40

Χαιρετισμοί Επισήμων

 

Δημήτριος Παπαστεργίου

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Πρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, Δήμαρχος Τρικκαίων

 

Γεώργιος Μαρκόπουλος

Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων, Ειδίκευση στην Διοίκηση Επιχειρήσεων, Υποψήφιος Δρ. Δημόσιας Διοίκησης στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, Πρόεδρος Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής, Δήμαρχος Γαλατσίου

 

Κωνσταντίνος Μπακογιάννης

Ιστορικός & Διεθνείς Σχέσεις, Ειδίκευση στην Δημόσια Διοίκηση & Πολιτικές Επιστήμες, Υποψήφιος Δρ. Πολιτικών Επιστημών & Διεθνών Σχέσεων στο Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης, Μέλος Συμβουλίου Προσωπικοτήτων Ελληνικού Δικτύου Λύσεων για την Βιώσιμη Ανάπτυξη των Ηνωμένων Εθνών, Δήμαρχος Αθηναίων

 

Διονύσιος Κυριακόπουλος

Οικονομολόγος, Ειδίκευση στις Ναυτιλιακές Σπουδές, Υποψήφιος Δρ. στην Διοικητική Επιστήμη & Δημόσιο Δίκαιο στο Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Πρόεδρος Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης

 

Δρ. Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου

Νομικός, Πολιτικός – Διοικητικός Επιστήμονας, Δρ. Οργάνωσης Κράτους, Απόφοιτος Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης, π. Διευθυντής Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης, π. Γενικός Γραμματέας Υπουργείου Μεταναστευτικής Πολιτικής, Πρόεδρος Διοικητικού Επιμελητηρίου – Ομίλου Διοικητικών Επιστημόνων Ελλάδας

 

Συμεών Σιδηρόπουλος

Διεθνών & Ευρωπαϊκών, Οικονομικών & Πολιτικών Σπουδών, Ειδίκευση στην Πολιτική & την Διπλωματία, Ειδίκευση στο Περιβάλλον & Υγεία, Υποψήφιος Δρ. Διεθνών Οικονομικών & Πολιτικών Υγείας στο Πανεπιστήμιο Πειραιά, Πρόεδρος Ελληνικού Οργανισμού Πολιτικών Επιστημόνων

 

Δρ. Αντώνιος Αυγερινός

Φαρμακοποιός, Υποστράτηγος ε.α., Πρόεδρος Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού

 

Χρήστος Πρωτόπαπας

Επιχειρηματίας, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών

 

Γεώργιος Γαμπιεράκης

Σύμβουλος Επικοινωνίας, Γενικός Διευθυντής, HelpHellas Ακαδημία Εθελοντισμού

 

10:40 – 11:20

Κήρυξη Έναρξης Εργασιών & Κεντρικές Ομιλίες

 

Δρ. Παναγιώτης Θεοδωρικάκος

Παιδαγωγός, Ειδίκευση στην Εκλογική Κοινωνιολογία, Διδάσκων στην Σχολή Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, Δρ. Δημόσιων Πολιτικών, Υπουργός Εσωτερικών

‘Στρατηγικός Σχεδιασμός & Επιχειρησιακός Προγραμματισμός στους ΟΤΑ ως Μεθοδολογία Τοπικής Ανάπτυξης’

 

Γεώργιος Πατούλης

Ιατρός – Ορθοπεδικός, Πρόεδρος Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών, π. Δήμαρχος Αμαρουσίου, π. Πρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, Περιφερειάρχης Αττικής

‘Προτεραιότητες Σχεδιασμού & Ανάπτυξης για την Περιφέρεια Αττικής την Περίοδο 2020-2023 & Συνεργατικό Πλαίσιο με τους ΟΤΑ’

 

11:20 – 11:30

Βραβεύσεις σε Επιστήμονες με Προσφορά στην Τοπική Αυτοδιοίκηση

 

Συντονισμός

Δημήτριος Κάρναβος

Οικονομολόγος, Ειδίκευση στην Τοπική Ανάπτυξη, Αντιπρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, Δήμαρχος Καλλιθέας

 

Σταύρος Τζουλάκης

Εκπαιδευτικός, Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής, Δήμαρχος Νέας Σμύρνης

 

Νέλλη – Κανέλλα Παπαχελά

Νομικός, π. Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Αθηναίων, π. Αντιδήμαρχος Εμπορίου, Ανάπτυξης & Διαχείρισης Κοινόχρηστων Χώρων Δήμου Αθηναίων, Γενική Γραμματέας Δήμου Νίκαιας – Αγίου Ιωάννη Ρέντη

 

1η Θεματική Συνεδρία: Διαδικασίες & Φάσεις Εκπόνησης

 

11:30 – 12:30

 

Δρ. Μιχάλης Χρηστάκης

Πολιτικός – Διοικητικός Επιστήμονας, Ειδίκευση στις Ευρωπαϊκές Σπουδές, Δρ. Διεθνών Σχέσεων, Γενικός Γραμματέας Δήμου Νέας Σμύρνης, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης ‘ΚΛΕΙΣΘΕΝΗΣ’

‘Σχεδιασμός & Εκπόνηση Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επιχειρησιακού Προγραμματισμού για τους ΟΤΑ την περίοδο 2020-2023’

 

Αθανάσιος Περυσινάκης

Οικονομολόγος, Ειδίκευση στην Διοίκηση Επιχειρήσεων, Διευθύνων Σύμβουλος Συνεργασία – Σύμβουλοι Ανάπτυξης ΕΠΕ

‘Επιχειρησιακή Υποστήριξη ΟΤΑ στην Εκπόνηση & Υλοποίηση Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επιχειρησιακού Προγραμματισμού

 

Δρ. Αγγελική Μπουρμπούλη

Εκπαιδευτικός, Ειδίκευση στην Εφαρμοσμένη Γλωσσολογία, Ειδίκευση στις Διεθνείς Σχέσεις, Δρ. Γλωσσικών Δεξιοτήτων στην Δημόσια Διοίκηση, Υπεύθυνη Σπουδών & Έρευνας στο Εθνικό Κέντρο Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης

‘Διαμορφωτική Ηγεσία ως Κομβικός Παράγοντας στην Εκπόνηση Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επιχειρησιακού Προγραμματισμού στην Τοπική Αυτοδιοίκηση’

 

Συντονισμός

Ηλίας Αποστολόπουλος

Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων, Ειδίκευση στην Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων για Στελέχη, Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, Δήμαρχος Παπάγου – Χολαργού

 

Αικατερίνη Πάλλη

Εκπαιδευτικός, Ειδίκευση στις Στρατηγικές Διαχείρισης Περιβάλλοντος, Καταστροφών & Κρίσεων, Γενική Γραμματέας Δήμου Λαυρεωτικής

 

2η Θεματική Συνεδρία: Διεθνής & Ευρωπαϊκή Διάσταση

12:30 – 13:30

 

Χρυσούλα Εξάρχου

Πολιτική Επιστήμονας, Ειδίκευση στην Βιώσιμη Ανάπτυξη & στις Διεθνείς Σχέσεις, Εθνικός Στρατηγικός Συνεργάτης German Council for Sustainable Development, Πρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου & Διευθύνων Σύμβουλος QualityNet Foundation

‘Ενσωμάτωση της AGENDA 2030 & των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης του ΟΗΕ στον Επιχειρησιακό Σχεδιασμό των ΟΤΑ

 

Δρ. Αντώνιος Καρβούνης

Πολιτικών Επιστημών & Διεθνών Σπουδών, Ειδίκευση στις Διεθνείς Σχέσεις, Δρ. Πολιτικής Ανάλυσης, Απόφοιτος Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης, Εθνικό Σημείο Επαφής Ευρωπαϊκού Προγράμματος ‘Ευρώπη για τους Πολίτες 2014-2020’, Υπουργείο Εσωτερικών, Πρόεδρος Διυπουργικής Επιτροπής για τις Διεθνείς Συνεργασίες των ΟΤΑ, Στέλεχος Υπουργείου Εσωτερικών

‘Διεθνής Διπλωματία, Διεθνείς Συνεργασίες & Δίκτυα ΟΤΑ με Ευρωπαϊκά Χρηματοδοτικά Εργαλεία’

 

Δρ. Γρηγόριος Κωνσταντέλλος

Δημόσιας Διοίκησης, Ειδίκευση στην Διοίκηση Αερομεταφορών, Δρ. Διοικητικής Επιστήμης, Μέλος ΔΣ Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής, Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, Πρόεδρος Ευρωπαϊκού Ομίλου Εδαφικής Συνεργασίας ’Εύξεινη Πόλη’, Δήμαρχος Βάρης – Βούλας – Βουλιαγμένης

‘Αξιοποίηση Δυνατοτήτων στον Επιχειρησιακό Σχεδιασμό για Διεθνείς Συνεργασίες, Συμπράξεις & Χρηματοδοτήσεις των ΟΤΑ με Ευρωπαϊκό Όμιλο Εδαφικής Συνεργασίας’

 

Συντονισμός

Δέσποινα Θωμαΐδου

Πολιτικός Μηχανικός, Ειδίκευση στην Εδαφομηχανική, τις Θεμελιώσεις & τον Νέο Αντισεισμικό Κανονισμό, Δήμαρχος Νέας Ιωνίας

 

Ηλίας Γεωργίου

Πολιτικός – Διοικητικός Επιστήμονας, Απόφοιτος Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης, Γενικός Γραμματέας Δήμου Αιγάλεω

 

3η Θεματική Συνεδρία: Χρηματοδοτικά Εργαλεία & Υποστήριξη

13:30 – 14:30

 

Αντώνιος Ψαράκης

Χημικός Μηχανικός, Ειδίκευση στην Υπολογιστική Μηχανική, Προϊστάμενος Ειδικής Υπηρεσίας Διαχείρισης Επιχειρησιακού Προγράμματος Περιφέρειας Πελοποννήσου

‘Αξιοποίηση Δυνατοτήτων Χρηματοδότησης από τα Περιφερειακά Επιχειρησιακά Προγράμματα της Περιόδου 2014-2020 & Ενσωμάτωση των Προτεραιοτήτων της Προγραμματικής Περιόδου 2021-2027’

 

Δρ. Ελένη Βελγάκη

Πολιτικός Μηχανικός, Ειδίκευση στην Εφαρμοσμένη Μηχανική, Δρ. Μηχανικής, Προϊσταμένη Γενικής Διεύθυνσης Αναπτυξιακού Προγραμματισμού Έργων & Υποδομών Περιφέρειας Αττικής

‘Αξιοποίηση & Ενσωμάτωση των Προτεραιοτήτων της Περιφέρειας για τα Δημόσια Έργα στον Στρατηγικό Σχεδιασμό & Επιχειρησιακό Προγραμματισμό των ΟΤΑ της Περιόδου 2020-2023’

 

Γεώργιος Αλεξιάδης

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Ειδίκευση στην Διοίκηση Επιχειρήσεων, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος της HYPERCO ΑΕ

‘Χρηματοδοτικά Εργαλεία για Διασυνοριακή, Διακρατική & Διαπεριφερειακή Συνεργασία των ΟΤΑ’

 

Συντονισμός

Ευστράτιος Σαραούδας

Πολιτικός Μηχανικός, Δήμαρχος Μεταμόρφωσης

 

Φωτεινή Τολούδη

Πολιτικός Μηχανικός, Γενική Γραμματέας Δήμου Παιανίας

 

4η Θεματική Συνεδρία: Κομβικοί Άξονες Στρατηγικής

 

14:30 – 15:30

 

Γεώργιος Διδασκάλου

Πολιτικός Μηχανικός, Ειδίκευση στην Επιστήμη & Τεχνολογία Υδατικών Πόρων, Υποψήφιος Δρ. Πολεοδομικής Πολιτικής στο Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, π. Γενικός Γραμματέας Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας & Ιονίου, π. Γενικός Γραμματέας Δήμου Αμαρουσίου, Γενικός Γραμματέας Πολιτισμού Υπουργείου Πολιτισμού & Αθλητισμού

‘Στρατηγική για τον Πολιτισμό στην Περιφερειακή & την Τοπική Ανάπτυξη

 

Δρ. Κωνσταντίνος Αραβώσης

Αναπληρωτής Καθηγητής ΕΜΠ, Μηχανολόγος Μηχανικός, Ειδίκευση στην Επιστήμη της Διοίκησης, Δρ. Επιχειρησιακής Έρευνας, Γενικός Γραμματέας Φυσικού Περιβάλλοντος & Υδάτων Υπουργείου Περιβάλλοντος & Ενέργειας

‘Άξονες Περιβαλλοντικής Πολιτικής για τον Στρατηγικό Σχεδιασμό των ΟΤΑ’

 

Νικόλαος Χαρδαλιάς

Πολιτικές Επιστήμες & Διεθνείς Σχέσεις, Ειδίκευση σε Θέματα Περιφερειακής Ανάπτυξης & Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης, π. Γενικός Γραμματέας Δήμου Μεταμόρφωσης, π. Δήμαρχος Βύρωνα, π. Πρόεδρος Συνδέσμου Προστασίας & Ανάπτυξης Υμηττού, π. Εκτελεστικός Γραμματέας Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, Γενικός Γραμματέας Πολιτικής Προστασίας Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη

‘Πολιτική Προστασία ως Απαραίτητο Πεδίο Στρατηγικού Σχεδιασμού των ΟΤΑ’

 

Συντονισμός

Ιωάννης Φωστηρόπουλος

Διοίκησης Μονάδων Υγείας & Πρόνοιας, Ειδίκευση στην Τοπική & Περιφερειακή Ανάπτυξη & Αυτοδιοίκηση, Αντιπρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου Ελληνικού Διαδημοτικού Δικτύου Υγιών Πόλεων, Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής, Δήμαρχος Παλαιού Φαλήρου

 

Πετρούλα Μπαστέα

Δικηγόρος, Ειδίκευση στο Αγροτικό Κοινοτικό Δίκαιο, π. Αντιδήμαρχος Οικονομικών & Διοικητικών Υπηρεσιών Δήμου Βύρωνα, Γενική Γραμματέας Δήμου Μεταμόρφωσης

 

5η Θεματική Συνεδρία: Ενεργειακός Σχεδιασμός & Εξοικονόμηση Πόρων

 

15:30 – 16:30

 

Χρήστος Παππούς

Εκπαιδευτικός, Ειδίκευση στις Στρατηγικές Διαχείρισης Περιβάλλοντος – Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, Πρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου Συνδέσμου Πάρνηθας, Δήμαρχος Φυλής

‘Στρατηγικός Σχεδιασμός Δήμου για Ενεργειακό Πάρκο με Κοινωνική Ανταποδοτικότητα’

 

Ανδρέας Κονδύλης

Δικηγόρος, Ειδίκευση στο Αστικό Δίκαιο των Νέων Τεχνολογιών, Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής, Δήμαρχος Αλίμου

‘Ολική Περιβαλλοντική Φιλοσοφία Στρατηγικού Σχεδιασμού & Υλοποίηση Προγράμματος Εξοικονόμησης Ενέργειας & Ηλεκτροκίνησης σε Δήμο’

 

Αθανάσιος Καφέζας

Γεωλόγος, Διοίκησης Επιχειρήσεων, π. Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Αθηναίων, π. Πρόεδρος Αθήνα 98,4, Σύμβουλος Επιχειρήσεων

‘Ενεργειακές Κοινότητες στους ΟΤΑ & Συμβολή στην Τοπική Ανάπτυξη’

 

Συντονισμός

Γεώργιος Ιωακειμίδης

Πολιτικός Μηχανικός, π. Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης, π. Πρόεδρος Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής, Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, Δήμαρχος Νίκαιας – Αγίου Ιωάννη Ρέντη

 

Δημήτριος Ραφτόπουλος

Αγρονόμος – Τοπογράφος Μηχανικός, Γεωλόγος – Γεωφυσικός, Ειδίκευση στην Γεωδαισία, Ειδίκευση στην Περιφερειακή & Τοπική Ανάπτυξη & Αυτοδιοίκηση, Γενικός Γραμματέας Δήμου Μάνδρας – Ειδυλλίας

 

6η Θεματική Συνεδρία: Πολιτιστική Δικτύωση & Κοινωνική Οικονομία

 

16:30 – 17:30

 

Ιωάννης Κουτούλιας

Ιστορικός – Αρχαιολόγος, π. Αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού Δήμου Αιγάλεω, Προϊστάμενος Τμήματος Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων Μουσείου Ακρόπολης

‘Πολιτιστική Στρατηγική με Δικτύωση & Συνεργασίες για Τοπική Ανάπτυξη’

 

Παναγιώτης Γρηγοράκος

Διοίκησης Επιχειρήσεων & Οργανισμών, Ειδίκευση στην Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη, Σύμβουλος Αναπτυξιακών Προγραμμάτων Δήμων, π. Γενικός Γραμματέας Δήμου Χαϊδαρίου, Διευθύνων Σύμβουλος Εταιρείας Green Tree Partners ΙΚΕ

‘Τοπική Πολιτιστική Ανάπτυξη ως Κομβική Προτεραιότητα στον Επιχειρησιακό Σχεδιασμό Δήμου & Περιφέρειας

 

Ιωάννα Περτσινίδου

Κοινωνική Λειτουργός, Ειδίκευση στην Διαχείριση Συστημάτων Υγείας, Διευθυντής Ανθρώπινου Δυναμικού ΜΚΟ Solidarity Now

‘Κοινωνική Πολιτική & Συμπράξεις με Φορείς Κοινωνικής Οικονομίας ως Εργαλείο Κοινωνικής Ανάπτυξης στον Επιχειρησιακό Σχεδιασμό Δήμου & Περιφέρειας

 

Συντονισμός

Σπυρίδων Βρεττός

Εκπαιδευτικός, Δήμαρχος Αχαρνών

 

Μαίρη Γαλαζούλα

Διοίκηση Επιχειρήσεων, Ειδίκευση στην Διαχείριση Ανθρώπινων Πόρων, Στέλεχος Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αττικής, Γενική Γραμματέας Δήμου Ηρακλείου (Αττικής)

 

Συμπεράσματα & Προτάσεις

 

17:30 – 18:00

 

Νικόλαος Νικολακόπουλος

Οικονομολόγος, Ειδίκευση στην Διοίκηση Επιχειρήσεων, π. Τραπεζικό Στέλεχος, Γενικός Γραμματέας Δήμου Καλλιθέας

 

Δημήτριος Αντωνιάδης

Κοινωνικός Επιστήμονας, Ειδίκευση στον Τοπικό Αναπτυξιακό Προγραμματισμό, Γενικός Γραμματέας Δήμου Ζωγράφου

 

Ευαγγελία Νίκα

Πολιτικός – Διοικητικός Επιστήμονας, Επιστημονικός Σύμβουλος Forum Training & Consulting

 

Φωτεινή Κυριακίδου

Φιλόλογος, Ειδικός Συνεργάτης Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης ‘ΚΛΕΙΣΘΕΝΗΣ’

Λήξη Επιστημονικής Ημερίδας

Για την International
Forum Training & Consulting

 

Γενικός Διευθυντής
Ιωάννης Νικλήτσας

Για την Πανελλήνια Ένωση Γενικών
Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης
“ΚΛΕΙΣΘΕΝΗΣ”

 

Πρόεδρος
Δρ. Μιχάλης Χρηστάκης

 Δήλωση Συμμετοχής
 σε Επιστημονική Ημερίδα με θέμα:

“Στρατηγικός Σχεδιασμός & Επιχειρησιακός Προγραμματισμός

στην Τοπική Αυτοδιοίκηση με όραμα για το 2023

Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2020 // Ώρες Διεξαγωγής: 09:30 – 18:00

Αθήνα – Ξενοδοχείο CARAVEL – Αίθουσα Βεργίνα

Δήλωση Συμμετοχής / Στοιχεία Δήμου ή Νομικού Προσώπου
Δήμος /

Νομικό Πρόσωπο

Διεύθυνση: ΤΚ
Πόλη: Περιοχή:
Τηλέφωνο: Fax:

 

 

Στοιχεία Συμμετεχόντων στην Επιστημονική Ημερίδα
1. ΟΝ/ΝΟ Θέση:
Τηλέφωνο (Κιν. ή Σταθ.) e-mail:
2. ΟΝ/ΝΟ Θέση:
Τηλέφωνο (Κιν. ή Σταθ.) e-mail:
3. ΟΝ/ΝΟ Θέση:
Τηλέφωνο (Κιν. ή Σταθ.) e-mail:
4. ΟΝ/ΝΟ Θέση:
Τηλέφωνο (Κιν. ή Σταθ.) e-mail:
5. ΟΝ/ΝΟ Θέση:
Τηλέφωνο (Κιν. ή Σταθ.) e-mail:

Απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής στην Επιστημονική Ημερίδα,

η συμπλήρωση της Δήλωσης Συμμετοχής

(να αποσταλεί στο fax: 213 0716381  ή στο e-mail: international1@forum-training.gr )

Πληροφορίες για τη συμμετοχή σας: Ευαγγελία Νίκα
Τηλ.:  213 0716370 & 380 – Fax:  213 0716381  – e-mail: international1@forum-training.gr

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ …………….

                   ΥΠΟΓΡΑΦΗ & ΣΦΡΑΓΙΔΑ

 

 

 

Στρατηγικός Σχεδιασμός

& Επιχειρησιακός Προγραμματισμός

στην Τοπική Αυτοδιοίκηση

με όραμα για το 2023

What You'll Study

  • Landscape architecture
  • Classical Archaeology and Ancient History
  • Engineering
  • Mathematics
  • Planning or all of related discipline
  • Mathematics and Computer Science
  • Exceptionally, applicants from geography
  • Philosophy, Politics and Economics(PPE)
  • Ecology & social sciences will also be considered
  • Mathematics and Statistics

Certification

  • Research the conditions of urbanism
  • Employs advanced design techniques
  • Lens of landscape theory and design practice
  • inovative methodologies
  • Employ advanced design techniques
  • Develop speculative designs
  • Innovative methodologies
  • Strategies & interventions

Course Instructors

  • Στρατηγικός Σχεδιασμός – Επιχειρησιακός Προγραμματισμός

    [vc_row][vc_column width="1/3"][vc_column_text css_animation="slideInLeft"] [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="41485" alignment="center" css_animation="fadeInDown"][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_column_text css_animation="slideInRight"][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text] International Forum Training & Consulting σε συνεργασία με την Πανελλήνια…

Related Courses